Kategorie
Newsletter

Získávejte nejnovější informace a akční nabídky z našeho eshopu.

Nejnovější produkty

Jak změřit velikost psí tlapky

Změřit rozměr tlapky Vašeho psího kamaráda není vůbec žádná věda. Ať už u celé procedury Váš pejsek sedí nebo leží, důležité je změřit nejširsí část nášlapné plochy tlapky.

Vezměte jemně psí tlapku do ruky a natočte nášlapnou část směrem k sobě. Pravítkem změřte nejširší místo nášlapné plochy tlapky (viz obrázek). To je rozměr, který budete potřebovat pro správné určení velikosti psích ponožek.

Jak velkou ponožku pro kterou tlapku?

Důležité je vědět, že vzhledem k procesu výroby mají ponožky své nejširší místo ve špičce, tudíž jsou v místě, kde má pes nejširší tlapku, o něco užší. "Na placato" - v balení, ve kterém ponožky dostanete, ze možná zdají široké dost, ale ponožka se po navlečení na tlapku zas tak neroztáhne, naopak se o něco zmenší. Také je potřeba znát obvod lemu ponožky, potažmo obvod nadprstí (nártu) Vašeho pejska, to proto, aby ho ponožky bytečně neškrtily.

Tak, a teď k těm velikostem.

S-kové ponožky

Jsou ve svém nejširším místě (ve špičce) široké cca 3,5 cm. Vhodné jsou ale pro pejsky s šířkou tlapky kolem 2,5 cm. Aby lem netlačíl, musí mít nárt Vašeho pejska maximální obvod cca 5 cm. Tyto ponožky jsou vhodné opravdu pro ty nejmenší pejsky typu čivava, krysařík a podobně. Ponožka se bude pohodlně nosit na noze, která má velikost zhruba dámského ukazováčku.
M-kové ponožky

Jsou ve svém nejširším místě (ve špičce) široké cca 4 cm. Vhodné jsou ale pro pejsky s šířkou tlapky kolem 3 cm. Aby lem netlačil, musí mít nárt Vašeho pejska maximální obvod cca 6,5 cm. Tyto ponožky jsou vhodné pro yorkšírky, malé pudlíky, maltézáčky, shi-tsu atd.
L-kové ponožky

Jsou ve svém nejširším místě (ve špičce) široké cca 4,5 cm. Vhodné jsou ale pro pejsky s šířkou tlapky kolem 3,5 cm. Aby lem netlačil, musí mít nárt Vašeho pejska maximální obvod cca 7,5 cm. Tyto ponožky jsou vhodné pro malé knirače, westíky, jack russell teriéry, bígly a psy podobného ražení.

XL-kové ponožky

Jsou v nejširším místě (ve špičce) široké cca 5,5 cm, ale vhodné jsou pro pejsky s šířkou tlapky kolem 4 cm. Aby lem netlačil, měl by mít nárt Vašeho pejska maximální obvod cca 9 cm. Tyto ponožky jsou vhodné pro psy velikosti středního knírače, špringr španěla, středního pudla, někdy pasují i na kokršpaněly (pokud nemají moc osrstěné tlapy).Pro psy velkých plemen, jako je německý ovčák, dobrman, retriever, setr, rotvajler a podobně, jsou i XL-kové ponožky malé. Na štěně vám ale nějakou dobu budou stačit.